BOSORKY

rock - pop - country - ...Historie kapely Bosorky

Kapela Bosorky začala nasávat muziku v březnu 2003. Milča, která hrála na akustickou kytaru jen tak u ohně na vandru, zjistila, že ji to vlastně vůbec neuspokojuje. A když se ukázal super učitel Jula Coufal, po dohodě a spoustě smíchu se dohodli, že jen tak z hecu dají inzerát na holky co na něco hrajou. Tak začala narůstat kapela, která vlastně neměla ani název.

Přišla:

  • Blanka Sedláková - akustická kytara, super hráčka country muziky
  • Jitka Kučerová - flétna a skvělý zpěv, zkušenosti z jiné kapely
  • Zdena Kubíčková - klávesy
  • Maruška Uhlířová - basa
  • Milena Jirčíková - kytara
  • Renatka - Píšťalka - zobcová flétna 

A začalo se hrát country. Pomalu se přibíraly písničky z popíku, taneční muziky a rocku. No a country z kapely pomalu mizelo.

Milča nakoupila aparaturu a už to jelo. Zkušebna byla v Polničce a tam nás učil Jula Coufal, skvělej muzikant, hráč asi naprosto na všechno. Pak začal být zajem o holky, co dokážou zvládnout celou kapelu bez chlapíků a už to jelo. Hrálo se jako o život a tím se začalo dít, co jsme žádná nečekala. CHLAPÍCI ZAČALI ŘÁDIT, ŽE HRAJEME PO NOCÍCH. A holky byly donuceny s výhrůžkou rozbrojů v rodině odcházet z kapely. Byl to boj, sotva se kapala stmelila už zase někdo odcházel. Do roku 2006 odešlo 14 holek kvůli manželům a přítelům, byl to děs.      

ALLEEEEEEEEE, protože některé z nás mají pro strach uděláno a jsou to osobnosti s velkým S, tak jsme hodily všechno za hlavu a jely dál. Naši kluci se uklidnili a začali nám fandit a jezdit s námi.

Kapela měla konečně klídek na repertoár a byla vlastně jediná dívčí kapela na Vysočině. Vlastně do dnes je jediná. Hrajeme plesy, zábavy, svatby a soukromé akce. Je vlastně fajn, že máme pořád v repertoáru muziku pro každou věkovou kategorii a to si pořadatelé pochvalují.

V roce  2000 jsme si řekly, že už toho bylo tak nějak dost a některé to chtěly okusit po vlastní ose. Kapela se rozpadla. Odešla Jitka Kučerová, frontmanka kapely, která se zamilovala do našeho krotitele July Coufala a odešli spolu hrát. Taky odešla Lenka Kolaříková, skvělá klávesačka, Šárka Vavřínková, úžasná zpěvačka.  V kapele zůstala jen Jana Krupičková, basa, a Milena Jirčíková, kytara. Nastalo ticho u kafíčka a najednou Milča řekla: "Kurňa mám 4 dcery, to by bylo, aby na něco nezahrály! My ty Bosorky padnout nenecháme" A nenechaly. Nastoupila Veronika s talentem a pílí na bicí. Přišla Zita, skvělá klávesačka a ještě skvělejší hráčka na akordeon, kde se ukázal její maďarský temperament. Katka Vamberová, perkusy.

Současná doba je vlastně naprosto nejlepší složení. Přišla krásná Terezka Stránská, skvělá klávesačka a zpěvačka. A už zase valííííííííme a těšíme se na každou akcičku.

Děkuji všem holkám které se dotkly kapely Bosorky.

   Milča, kapelnice

Plán akcí kapely Bosorky

Datum

Kde hrajeme

   

12.1.2020

Počítky

26.1.2020

Hořice

1.2.2020

Sázava - svatba

23.2.2020

Rozsochy - hasičský ples

23.3.2020

Brno

14.4.2020

Rudolec

facebook
 

Rychlý kontakt

Míla Jirčíková - kapelnice

Mobil: +420 608 477 428
bosorky5@seznam.cz