BOSORKY - Milča Jirčíková

Milča Jirčíková - akustická a elektrická kytara, kapelnice

V roce 2003 jsem tak nějak začala hrát na kytárku, dala jsem inzerát na holky a sehnala super učitele a kámoše Julu Coufala. A už to jelo. V kapele Bosorky se vystřídalo do roku 2006 asi 16 holek, protože chlapíci to nějak neustáli, aby holky po nocích vystupovaly. Tak řádili a holky pro klídek v rodině odcházely. Krutá realita................... Kapela začala na country a pak postupně přešla na pop, rock, atd. V současné době hrajeme i na plesech a kdo si co řekne, ať je to country nebo dechovka. Zahrajeme pro všechny věkové skupiny. Kapela je teď v pohodě a jak je moje heslo: KAŠLI NA PRACHY, HLAVNĚ, ŽE SE NADŘEŠ A POBAVÍŠ.

 

 BOSORKY - Jana Krupičková

Jana Krupičková - baskytara, zpěv

Od roku 2004 hraji s kapelou Bosorky a jsem v pohodičce. Vždycky je sranda a zatím se vždycky najde, někdo, kdo něco herně poskazí. Tak jsem v pohodě, že to nejsem jen já. No je to kolikrát dřina. Do kapely mě přitáhla moje ségra, do té doby jsem si hrála na akustickou kytaru, ale basa v kapele chyběla, tak jsem si ji koupila a valím co to jde.

 

 BOSORKY - Káťa Vamberová - tamburína, cajon, zpěv

Káťa Vamberová - perkusy, zpěv

No, já a kapela. ...... Mamina přišla a řekla: Káčo hraješ. Tak hraju a trochu zpívám, je to super relaxace, útěk od reality. Vrtám se v zemi, jsem zahradnice, krtkoryl. Mlátí a bouchám se vším, co mi přijde pod ruku.

 

 

 BOSORKY - Veronika Vášová - bicí

Veronika Vášová - bicí

Věk tak akorát. Mamina dvou holčiček. Někdy mi říkají, že mi je 20 a to je fakt bomba. Na bicí mě dotáhla mamina, prostě byly pod stromečkem a hotovo. Verčo hrej. A tak hraju, jak to jde. Mám to ráda, super relax. Teda nijak se nedřu, ale rytmiku dávám v pohodě a navíc mi bicí slušíííí.......

 

 BOSORKY - Jana Vencelidesová - zpěv

Jana Vencelidesová - zpěv

Jsem mamina jedné super holčičky. Dřív jsem jen tak prozpěvovala nějaké to country a tak nějak oklikou se o mě dozvěděly holky. Pozvaly mě na zkoušku, utáhly mi uzdičku, která směřovala do country a hodily mě do popíku. Ale nějakou tu countryjovku mi nechaly, asi jim mě bylo líto. Trvalo to, než jsem se trochu přeorientovala, ale ted už to snad dávám. Jsem úča, která klidně pojme učitele.........

 

 BOSORKY - Terka Stránská - klávesy, hlavní zpěv

Terka Stránská - klávesy, zpěv

Jako malá jsem si nehrála jako všechny holčičky s panenkama, ale trávila jsem čas u kláves a not. Ve 3 letech maminka usoudila, že její holčička má nadání. Když řve, tak pěkně otvírá pusinku. Dala mě do pěveckého souboru. A tak jsem zpívala a zpívala a pomalu se dozpívala až do vyšších souborů. Od 3 let jsem foukala taky flétničku. Prostě talent na všechnooooooooo. V 6 už jsem valila na klavír, v 10 letech příčná flétna a kytara. Prostě co dává zvuky a mám to po ruce tak to okusím. Teď už 3 roky hraji se šílenýma babama Bosorkama, na které nedám dopustit. 

 BOSORKY - Zita Ondráková - host - akordeon

 

Zita Ondráková - host - akordeon

Horká krev a temperament Zity, divoké Maďarky nás vždycky dostala. Bezva kamarádka a skvělá hráčka. V současné době studuje hru na housle. UŽ SE TĚŠÍMEEEEEEE.  

 

 

 

facebook
 

Rychlý kontakt

Míla Jirčíková - kapelnice

Mobil: +420 608 477 428
bosorky5@seznam.cz